You are here
Home > кујна > Едноставен, а баш добар колач: Стар рецепт кој се чува како семејно наследство

Едноставен, а баш добар колач: Стар рецепт кој се чува како семејно наследство

Многу е едноставен, а баш добар колач…

СОСТОЈКИ:
1 шолја брашно
3 јајца
5 лажици шеќер
1 лажичка лимонтус
1 шолја врела вода
1 лажичка сода бикарбона
2 лажици масло
1 кесичка ванилин шеќер
шеќер во прав

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Разматете јајца со шеќер. Додајте масло, ванилин шеќер и брашно. Добро измешајте и додајте сода, лимонтус и топла вода. Измешајте и оставете да отстои 10 минути.
Потоа ставете во рерна и печете на 200 степени додека не добие златна-браун боја или тестирајте со чепкалка – кога ќе го прободете тестото, а на чепкалката не остане ништо, колачот е готов.
Кога малку ќе се излади, обилно посипете со шеќер во прав, ако сакате додајте и рендана кора од портокал. Колачот треба да отстои барем 30 минути пред послужување.

Leave a Reply

Top