You are here
Home > кујна > Докажан „согорувач“ на маснотии: Оваа напивка пијте ја само 7 дена и гледајте што ќе ви се случи

Докажан „согорувач“ на маснотии: Оваа напивка пијте ја само 7 дена и гледајте што ќе ви се случи

Она што ви треба ако сакате да го отстраните салото од стомакот, е овој моќен рецепт!

Состојки: 1 лажичка мед, 2 лажички домашен јаболков оцет, 1 шолја свеж сок од грејп

Начин на подготовка: Сè заедно ставете во блендер и измиксајте.

Употреба: Земајте од оваа напивка пред ручек и пред вечера седум дена по ред па направете пауза од седум дена. Третманот повторувајте го до саканата килажа.

Пијалакот ги отстранува вишокот маснотии како и вода од организмот.

Leave a Reply

Top