You are here
Home > 2018 > May > 15

Hyundai го купува FIAT?

Јужнокорејскиот автомобилски гигант Hyundai планира да ја преземе FIAT Chyrsler Automobiles (FCA) групацијата во текот на ова лето, пренесуваат азиските медиуми. Се очекува акциите на FCA да доживеат голем пад непосредно пред заминувањето на Серџо Маркионе од местото прв човек на FCA, што ќе ја намали вкупната цена на групацијата. Клучното име

Млада блогерка од Париз воодушевена и збунета: Скопје е еден од најконфузните градови (фото)

Селин Индиго е млада Холанѓанка, која живее во Париз, и како и многу други девојки патува низ светот, лови прекрасни кадри од разни дестинации. Таа вели дека патувањето во Скопје ѝ било интересно искуство и поинакво од сè што видела дотогаш во животот. На социјалните мрежи откри дека минала неколку прекрасни денови

Со помош на само три лимони направете позитивна енергија во домот

Многумина не веруваат во моќта на позитивно и негативно размислување како ниту пак во позитивна и негативна енергија. Но, често пати не сте ниту свесни дека со своето размислување влијаете на исходот на некои ситуации во животот. Енергијата која ја пуштате во својот дом е доста важна и затоа направете ја

Бразилска сладолед торта со наполитанки за летно освежување

Најдобар начин да се разладите во летните денови е со сладолед, но ако сте љубител на благото, нема подобра комбинација од торта со сладолед. Овој рецепт за бразилска сладолед торта се подготвува лесно, а ќе ви биде одлично летно освежување. Потребни состојки: За сос од карамел: 200 g слатка хопла 400 ml незасладено кондензирано млеко 1

Настап на македонскиот пијанист Арда Мустафаоглу во Атина

По освојувањето на првото место на онлајн музичкиот натпревар во организација на Меѓународната асоцијација за уметност „The Muse“ од Атина, младиот пијанист Арда Мустафаоглу денеска ќе настапи во грчката престолнина. На концертот, сите наградени ќе имаат осум минутен настап во просториите на атинската опера, јави дописничката на МИА од Атина. Меѓународното жири

Top