You are here
Home > 2018 > May > 25

Во 2040 година електромобилите ќе доминираат на пазарот

Според истражувањето од страна на Bloomberg, електричните автомобили ќе го запоседнат поголемиот дел од пазарот во 2040 година. Се очекува тогаш при продажбата на нови автомобили дури 55 проценти да бидат електрични возила. Основен фактор во бизнисот се очекува тогаш да биде кинеската индустрија. Од Bloomberg прогнозираат дека актуелните 1,1 милиони

Овој дел од телото обично го прескокнуваме при туширање, а има најмногу бактерии!

Постојат некои делови од телото кои луѓето едноставно понекогаш ги прескокнуваат при миење или туширање, а се вистинско легло на бактерии и нечистотии. Тие бактерии, ако не се отстрануваат секој ден, може да бидат опасни за здравјето.Еден дел од телото, кој понекогаш, од необјасниви причини се прескокнува е – папокот. Во него

Вкусно пилешко на грчки начин

Подгответе вкусно пилешко месо по оригинален грчки рецепт… СОСТОЈКИ: 6 парчиња пилешко филе 500 мл доматен сос 250 гр печурки 250 гр маслини 2 чешниња лук 1 лажица сок од лимон 1 лажичка оригано 1 главица кромид 125 мл вода 400 гр ориз сол НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Пилешкото филе ставете го во плех намастен со масло и печете 60 минути на 175 степени. Во

Струмица Опен Фест започнува на 4јули и ќе обедини 300 изведувачи на 20 различни настани

Преку 20 настани и околу 300 учесници  ќе бидат дел од скоро двомесечната програмата на  Струмица опен Фестивал.  Започнува на 4 јули и ќе трае до 26 август. Фестивалот годинава се одржува под мотото ,, Слушај го срцето,, а проширениот концепт вклучува голем број сегменти од културата, со настани од

Top