You are here
Home > 2018 > October > 01

Питулици со тиквички – турска кујна

Од турската кујна. - Тиквичките изрендајте ги и сосема малку посолете, оставете да одстојат околу половина час, потоа многу добро исцедете ги. Исцедени ставете во сад, додадете ги брашното, урдата или свежото сирење, млекото, зачините и измешајте добро. - Лесно со вилушка сматете ги јајцата, додадете ги останатите состојки и измешајте. - Земете

Top